13.01.2019 09:46

Holky splnily všechna přání

 

Poukázka ke kadeřníkovi, plyšový krtek, auto na ovládání nebo cokoli na novorozence – taková byla vánoční přání maminek a dětí z charitních domovů pro matky s dětmi v tísni na sklonku roku 2018. Tradiční dopisy Ježíškovi už potřetí napsaly na výzvu plzeňské ženské iniciativy Holky holkám a všechna přání se díky dárcům z řad veřejnosti podařilo splnit.

„Společně jsme splnili 103 přání z domovů z Plzně, z Klatov a z Havlovic u Domažlic. Sešly se nám jak drobnosti, jako je kosmetika nebo pantofle, tak i dražší dárky, jako jsou koloběžky nebo sodastreamy,“ říká hlavní organizátorka akce Markéta Čekanová. 

Kromě toho sbírka přinesla i několik velmi silných momentů. Jeden starší pán daroval na oblečení pro jedenáctiletou holčičku pět tisíc korun. Další maminka s dcerou vybraly dceřino odložené oblečení a hračky a vše odvezly konkrétní mamince do domova v Klatovech. Na místě zjistily, že jde o babičku a její dvě vnučky. Kromě štědrých darů je ještě vzaly do cukrárny, kde holčičky byly vůbec poprvé v životě.


 

—————

Zpět


Kontakt

Black&Wait media art agency

Božkovská 32
Plzeň
326 00
IČ 48366846


tel.: 724 317 539