15.06.2017 13:10

Pravidla a vyhlášení soutěže

Vyhlášení literární části soutěže: září 2017

Uzávěrka literárních prací: 20. října 2017

Vyhlášení postupujících finalistů: 13. listopadu 2017

Finále: 25. listopadu 2017, Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích

Cena pro vítěze: 

 

 

Pravidla:

1)      Soutěž O zlatého Oppera je dvoukolová a odkazuje k osobnosti světově významného novináře Henriho Oppera de Blowitz.

2)      Zúčastnit se jí mohou žáci/studenti základních a středních škol v Plzeňském kraji, kteří v době konání soutěže, tedy od 1.9.2017 do 25.11.2017, již oslavili 13. narozeniny a zároveň ještě nedovršili 16 let. Dále jen soutěžící.

3)      V prvním kole je úkolem soutěžících napsat interview se zajímavým člověkem z jejich okolí dle jejich vlastního výběru. Nikoli se slavnou celebritou, ale s tzv. obyčejným člověkem. (Např. s vlastní babičkou o 20. století, se sousedem, který procestoval hodně zemí, s důchodcem, který sám od sebe vysazuje po okolí květiny atd.)

4)      Napsané interview musí mít rozsah 2000 – 4000 znaků a musí být opatřeno standardními náležitostmi novinového rozhovoru: titulkem, ev. podtitulkem, perexem s úvodními informacemi o zpovídané osobnosti a jménem autora. Mimo to je třeba uvést kontakt na autora, kontakt na zákonného zástupce a školu.

5)       Soutěžní práce se přijímají do 20. října 2017 na e-mailu  zaspis@seznam.cz , v předmětu musí být uvedeno O zlatého Oppera.

6)      Soutěžní práce následně vyhodnotí odborná porota složená z novinářů a organizátorů soutěže.

7)      Autoři šesti nejlepších prací postupují do finále, které se uskuteční v sobotu 25. listopadu v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích. Sem se finalisté dostaví v doprovodu svých zákonných zástupců. Bude-li soutěžícího doprovázet jiná dospělá osoba, než je zákonný zástupce, musí mít s sebou zákonným zástupcem podepsanou plnou moc.

8)      Akční finále bude probíhat v prostorách Muzea jižního Plzeňska od 10 do 13 hodin. Přesná pravidla a pokyny budou soutěžícím sděleny přímo na místě. Spolupráce se zákonnými zástupci nebude možná. Od 13 do 15 h bude probíhat práce poroty. Soutěžící budou mít pauzu na oběd a další program. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v 15 hodin v kapli muzea.

9)      Soutěžící, kteří skončí na prvních třech místech, obdrží ceny od partnerů soutěže. Všichni finalisté se následně zúčastní exkurze do Českého rozhlasu Plzeň. Na výhru není právní nárok.

10)  Interview všech šesti semifinalistů následně zveřejní regionální Deník, a to buď ve své tištěné, nebo internetové podobě. Na webu je bude rovněž publikovat Muzeum jižního Plzeňska a Středisko západočeských spisovatelů.

11)  Zasláním prací udělují soutěžící vyhlašovatelům právo k jejich užití všemi způsoby.

12)  Ze soutěže budou vyřazeny práce nesplňující zadání nebo práce s vulgárním či urážlivým obsahem. Stejně tak bude ze soutěže vyřazen finalista, který poruší pravidla akčního finále.

—————

Zpět


Kontakt

Black&Wait media art agency

Božkovská 32
Plzeň
326 00
IČ 48366846


tel.: 724 317 539